Dodany: 2010-09-01 14:07:13

Wyposażenie sypialniBy twój sen był głęboki i zdrowy, dawał wypoczynek i regenerację, koniecznie musisz zadbać o prawidłowy wystrój sypialni. Jak to zrobić? Otóż nalezy pamiętać, że ważny jest każdy szczegół. Kolory ścian w sypialni powinny być zdecydowanie chłodne, spokojne i pastelowe.

 

Ciężkie i agresywne kolory, na przykład intensywnie czerwony, negatywnie wpływają na człowieka, powodują rozdrażnienie i zaburzają prawidłowy sen. Specjaliści zalecają stosowanie chłodnych odcieni błękitu, zieleni, fioletów.

Polecane jest równiez zestawianie ze sobą kontrastowych barw (na przykład zestawiając se sobą biel ścian i zieloną pościel). Innym ważny elementem aranżacji sypialni będzie oświetlenie. Najlepiej jest apewnić oświetlenie dyskretne, nadające pomieszczeniu klimat intymności. Obowiązkowe są lampki przy łóżkach, gdyż  zapewnią nam one komfort korzystania ze światła, gry druga osoba śpi. Zrezygnować można z oświetlenia górneto, na rzecz kinkietów, taśm LED lub oświetlenia punktowego.

 

Nie nalezy zapominać również o dodatkach takich jak pościel, zasłony lub inne małe elementy dekoracyjne. Pościel najlepiej sprawić sobie lekką i przewiewną. Doskonale sprawdzi się pościel bawełniana, która jest wytrzymała, łatwa w utrzymaniu, a przy tym niezwykle dekoracyjna. Satynowa pościel wygląda co prawda ładnie, ale może okazać się niepraktyczna – zimna i spadająca z łóżka. Ważne jest również to, by wyposażyć sypialnię w dobre materace. Na rynku dostępne są materace różnego typu. Nieco drożdze niż inne, ale bardziej trwałe, są materace sprężynowe. Uniosą one nawet duży ciężar użytkownika, nie "wyleżą się" i dzięki specjalnym pokrowcom łatwo zadbać o ich higienę. Całość sypialni, utrzymana w jednej stylistyce będzie sprawiałą niesamowite wrażenie i zapewni zdrowy sen.

 

Jesli planujemy wyposażyć nasza sypialnię warto odwiedzić strony www oferujące gotowe aranżacje. Znajdziemy tam mnóstwo pomysłów, które mogą stać się dla nas prawdziwą inspiracją.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyposażenie sypialni
Nick: