Dodany: 2010-09-01 13:49:48

Schody drewnianeWydaje się, że podjęcie decyzji o tym, jakie schody zastosujemy w naszym domu, jest łatwe. Jednak ten kto tak myśli – jest w błędzie. Już na etapie projektowania domu warto zadbać o to, by wnętrza miały zapewnione odpowiednie ciągi komunikacyjne. I to nie tylko w ramach powierzchni poziomych, ale i pionowych. Jeszcze na etapie budowy konieczne jest podjęcie decyzji o tym, jakie schody będą w naszym domu.

 

Jeśli zdecydujemy się na schody betonowe będzie to właśnie moment ich wylewania. Jeśli jednak zdecydujemy się na schody drewniane musimy pamietać o dwóch rzeczach. Dopóki schodzy drewniane nie zostaną zainstalowane w budynku, nie będzie możliwości swobodnego ruchu parter – piętro. Zapewnić będzie trzeba odpowiednie kładki lub drabimy, które umożliwią wchodzenie robotnikom na piętro. Z kolei jeśli zainstalujemy schody drewniane wcześniej to będą one narażone na wiele uszkodzeń podczas trwających prac budowlanych. Każdy z rodzajów schodów ma swoje plusy i minusy.

 

Zwolennicy schodów betonowych za główny argument podają stabilność i brak skrzypienia takich schodów. Podkreślają, że schody betonowe dają większe pole manewru – można je pokryć wykładziną lub obłożyć drewnem. Są trwałe i estetyczne. Zwolennicy schodów drewnianych odpierają te argumenty twierdząć, że prawidłowo konserwowane schody drewniane też nie skrzypią i służą przez wiele lat, a przy tym są o wiele bardziej estetyczne i dekoracyjne niż te z abetonu. Racja zapewne leży po środku, a wybór pozostaje po stronie inwestora.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Schody drewniane
Nick: