Dodany: 2012-07-06 09:48:40

 

GotyckiNie od dziś wiemy, że projektowanie wnętrz łódź tak naprawdę na swój początek w zlepku różnych styli architektonicznych, z których to właśnie architekci czerpią inspirację wykonując swą pracę.

 

Z jednym z tych, które tak naprawdę już na stałe zadomowiły się w architekturze jest oczywiście chyba najbliższy każdemu polakowi styl gotycki, w którym to został stworzony Ołtarz Wita Stwosza. To właśnie on jest przykładem doskonałego kunsztu architektonicznego jakże cennego dla każdej kultury stylu gotyckiego. Głównie jednak to właśnie w europie projektowanie wnętrz łódź ma możliwość obserwowania jak styl ten nadal jest obecny. Nie trudno się więc dziwić, że popularny gotyk występuje już nie tylko w budowlach sakralnych jak to miało miejsce jeszcze kilka wieków temu.

 

Obecnie projektowanie wnętrz łódź oparte jest na nim właśnie co widać najlepiej na przykładach bardzo licznie budowanych rezydencji. Niestety w tradycyjnym domu nie ma możliwości go zastosowania z takim efektem jak przy wyżej wspomnianych. Nie pozwala na to bowiem powierzchnia.Dodaj nowy komentarz do artykułu Gotycki
Nick: