Dodany: 2010-09-01 13:22:04

Oświetlenie Człowiek do życia potrzebuje światła. Najlepszym tego przykładem jest rytm życia jaki prowadzimy. Większość czynności wykonujemy za dnia, regenerujemy zaś siły nocą. Obecne czasy nie pozwalają jednak na wykonywanie wszystkich czynności za dnia.

 

Dlatego człowiek odkąd opanował ogień, zawsze rozświetlał pomieszczenia, w których przebywał. Początkowo były to prymitywne ogniska. Potem nauczył się produkować łuczywa, świece, lampy naftowe i inne artykuły oświetleniowe, które rozjaśniały mrok nocy. Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez sztucznego światła. Oświetlenie stało się tak integralną częścią naszego życia, iż bardzo często nie zwracamy na nie uwagi. Odczuwamy jednak, gdy któreś z pomieszczeń jest źle doświetlone.

 

Złe oświetlenie może powodować u człowieka dekoncentrację, zaburzenia widzenia, bóle głowy. Dobierając więc odpowiednie oświetlenie do naszych pomieszczeń trzeba pamiętać o ich przeznaczeniu. Inne oświetlenie sprawi, że salon stanie się przytulny, inne pomoże skoncentrować się na pracy przy komputerze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Oświetlenie
Nick: