Dodany: 2012-07-06 09:41:08

 

BizantyjskiStyli architektonicznych naprawdę nie sposób zliczyć. W architekturze wykształciło się jednak kilka najbardziej znaczących – grecki, rzymski i równie popularny bizantyjski. Z oczywistych względów projektowanie wnętrz łódź opierające się na podanych powyżej to kopuły głównie budowli sakralnych.

 

Nie bez wpływu na styl bizantyjski były nowatorskiej jak na tamte czasu techniki budowlane w efekcie czego wykształciły się dwa rodzaje projektowania kopuł – typowe dla tego stylu oraz krzyżowo-kopułowe. Nie jest jednak nigdzie powiedziane, że projektowanie wnętrz łódź nie może odnieść się do tego stylu w obecnym budownictwie.

 

Może i czyni to z najwyższą jakością. Niestety nie we wszystkich projektach będzie można ten styl zastosować. Charakteryzuje go bowiem duża przestrzeń, której nie da zastosować się praktycznie w domach jednorodzinnych, których znajdziemy większość. Idealnie natomiast takie projektowanie wnętrz łódź sprawdzać się będzie w przypadku rezydencji a więc budowli przekraczającej 200 m kwadratowych. A takie możemy już zobaczyć również i w naszym kraju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Bizantyjski
Nick: