Dodany: 2010-09-01 13:10:58

OknaEnergooszczędne rozwiązania to w dzisiejszym świecie konieczność. Dlatego stosują je nie tylko producenci elektroniki, czy elektryki, ale również fachowcy z branży budowlanej. Zwłaszcza producenci okien.

 

Często, mimo ciepłochłonnych szyby i najlepszych profili, źle zamontowane okna potrafią przepuszczać ciepło z domu.

Dlatego, dobrym sposobem na zapewnienie sobie komfortu cieplnego w całym domu jest stosowanie tzw. ciepłego montażu okien. Dla wielu właścicieli domków jednorodzinnych i mieszkań, duże okna zapewniające nieograniczony dostęp światła, to marzenie. Teraz można je spełnić, bez obawy o utratę ciepła. A trzeba pamiętać, że źle zamontowane okna to główna droga ucieczki ciepła z pomieszczenie. Okna montowane techniką ciepłego montażu proponowane są głównie właścicielom domów energooszczędnych lub pasywnych.

 

Na czym polega ta technika? To trwałe i skuteczne uszczelniania tych miejsc, w których osadzone są okna. Wykorzystuje się w tym celu piankę montażową oraz dodatkowe materiały termoizolacyjne, jak folie i taśmy uszczelniające lub paroszczelne. Dzięki wdrożeniu takich technik, możemy być pewni, że nasze okna będą zamontowane w sposób prawidłowy i skutecznie będą nas chronić przed utratą ciepła z pomieszczeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Okna
Nick: