Dodany: 2012-07-06 09:43:26

 

RomańskiJednym ze styli architektonicznych, które możemy zobaczyć również w naszym kraju jest styl romański. Wykształcił się on jednak nie w Polsce lecz jego protoplastami były Niemcy oraz Francja a następnie Włochy.

 

Charakterystyczne dla tegoż stylu jest przede wszystkim to, iż budowle stanowią widoczne bryły geometryczne na które składają się przede wszystkim prostopadłościany, walce oraz półwalce. Tak więc projektowanie wnętrz łódź to przede wszystkim zastosowanie tychże brył w konstrukcji budynków lecz z wyróżnieniem każdej z nich z osobna.

 

Elementem łączącym i jednocześnie bardzo charakterystycznym jest to, że projektowanie wnętrz łódź będzie opierało się tutaj przede wszystkim na wyróżnieniu każdej z nich nieproporcjonalnością. Co więcej – każdy budynek będzie oddzielony od pozostałych osobnym dachem co dla tego stylu jest chyba najbardziej charakterystyczne. Podkreślić jednak należy, że w większości przypadków styl romański nie będzie odnosić się do budownictwa mieszkaniowego. Jest on można powiedzieć zarezerwowany przez projektowanie wnętrz łódź dla budowli sakralnych.Dodaj nowy komentarz do artykułu Romański
Nick: