Dodany: 2010-09-01 13:26:09

LampyNa rynku dostępny jest cały szereg lamp. Niektóre mają uniwersalne zastosowanie, inne tworzone były z myślą o konkretnych pomieszczeniach. Przed podjęciem decyzji o tym, jakie lampy wybrać, warto poznać wszystkie dostępne opcje. Najbardziej popularne lampy to tak zwane żyrandole.

 

Oświetlenie tego typu wieszane jest pod sufitem. Żyrandole produkowane są w różnych wzorach, formach i kolorach.

Wieszane są najczęściej w jadalniach i salonach. W innych pomieszczeniach określane są raczej jako lampy wiszące. Lampa powieszona na suficie oświetla praktycznie całe pomieszczenie. Jeśli stawiamy na nowoczesne wnętrza możemy pokusić się o asymetryczne rozmieszczenie lamp wiszących. Innym typem lamp, niejako odwrotnością lamp wiszących, są lampy podłogowe. Umieszczone w wybranych punktach pomogą zaakcentować na przyklad rzeżbę lub roslinę. Oświetlenie podłogowe rewelacyjnie sprawdzi się także przy doświetlaniu schodów.

 

W elegancki sposób sprawi, że nasze schody staną się bezpieczne. W aranżacji domu w atrakcyjny sposób wykorzytsać można lampy ścienne czyli tak zwane kinkiety. Oświetlenie boczne sprawi, że w pomieszczeniu zapanuje ciepły i przytulny klimat. W miejscach, które wymagają dodatkowego zaakcentowania świetne bądą lampy halogeny. Ich ustawienia można modyfikować, co tworzy niesamowitą aurę wokół doświetlanych miejsc. Niezależenie od tego na jakie oświetlenie się zdecydujesz, pamiętaj by pasowało ono do całości wnętrza.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lampy
Nick: